Batoh ORTOVOX Avabag Litric Tour 28S petrol blue

Novinka Zľava -20%
  • Batoh ORTOVOX Avabag Litric Tour 28S petrol blue
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 2
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 3
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 4
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 5
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 6
  • Batoh_ORTOVOX_Avabag_Litric 7
1 150,00 € s DPH 920,00 s DPH / ks 766,67 € bez DPH / ks
Momentálne vypredané - preveriť dostupnosť
Lavínový batoh Avabag Litric Tour 28 S Ortovox s maximálnym vybavením, chrbtovým systémom z 3D peny, vysokou odolnosťou, nízkou hmotnosťou, záchranným systémom LiTRIC aj s možnosťou pripevnenia rôznych vakov.
Značka:
Obj. čislo:
98230

Batoh ORTOVOX Avabag Litric Tour 28S petrol blue

Freetouringový batoh Avabag Litric Tour 28 s od výrobcu Ortovox s objemom 28 litrov je vhodný na viacdenné túry a horské prechody. Batoh je síce z na dotyk jemného materiálu, ale použitá tkanina z CORDURY ® je extrémne odolná proti roztrhnutiu a veľmi ľahká. Lavínový batoh so systémom LiTRIC sa skladá z dvoch častí - základňa BASE (chrbtový systém) so záchranným systémom LiTRIC je pripojený vak batohu, čo možno jednoducho prehodiť pomocou obvodového zipsu a postranných popruhov.

Chrbtový systém je tvorený 3D lisovanou pamäťovou penou , ktorá kopíruje pohyb tela. Ramenné popruhy a bedrový pás sú našité priamo na chrbtový systém, takže sa hmotnosť plného batohu rovnomerne rozkladá. Chrbtový systém je navyše pokrytý softshellom, na ktorý sa nelepí sneh.

Hlavné vrecko má nepremokavý dvojcestný zips, ktorý sa dá dostatočne otvoriť a všetko je prehľadne. Vnútorný priestor je svetlý pre lepšiu orientáciu za šera. Na čele batohu sa nachádza špeciálne vrecko na lavínovú výbavu , v prípade potreby budete mať lopatu a sondu hneď po ruke. Vnútri hlavného vrecka je ešte spona na rezervoár vody. Vpredu je malé vrecko na mapu, buzolu a ďalšie navigačné vybavenie, dokonca plastová karabínka na kľúče.

Trigger alebo aktivačné madlo ide aktivovať naozaj rýchlo, stačí ho otočiť o 180 °, čím sa strieda poloha pre aktiváciu s uzamknutou polohou. Ide to ľahko jednou rukou a nehrozí tak nechcená aktivácia napr. pri jazde lanovkou. Navyše sa dá nastaviť do 3 výškových polôh na popruhu. Navyše je aktivácia možná až do -30 °C.

Po aktivácii ľahké vyfúknutie a zbalenie, ako spacáku do obalu. Poistka airbagového priestoru (mechanická západka) zaisťuje aby nedošlo k nechcenému otvoreniu tohto vrecka, napr. pri páde. Po triggeri je to sekundárna poistka. Pre vlastný 150l airbag sa používa technológia dvojvrstvového materiálu, ktorý prináša zníženú hmotnosť a zvýšenú odolnosť proti roztrhnutiu. Na vypustenie nafúknutého airbagu slúži poistný kľúč, ktorý je súčasťou batohu, a slúži na odistenie systému.

Poistný popruh medzi nohami je prevedený vo svietivo oranžovej farbe, pre rýchlu a jasnú kontrolu správneho zaistenia pred zjazdom. Účelom popruhu je zabrániť strhnutiu batohu z tela v idúcej lavíne. Zacvakávacia pracka bederáka tak zásadne zvyšuje užívateľský komfort, hlavne pri rýchlom rozopínaní pred nástupom na lanovku.

Na rozdiel od batérie, ktorá využíva elektrochemické reakcie, ukladá kondenzátor energiu prostredníctvom statického náboja. Superkapacitor je ideálny, keď je potrebný krátkodobo veľký výdaj elektrickej energie. U LiTRICu je zdrojom energie integrovaný Li-Ion akumulátor, ktorý poznáš z mobilu. Dobíjanie je veľmi jednoduché - prostredníctvom kábla USB-C, ktorý je súčasťou balenia a trvá zhruba 2-3 hodiny. Na jedno nabitie je možné aktivovať airbag dvakrát, ale po prvej aktivácii je nutné počkať zhruba 25 minút, aby zregeneroval superkapacitor a druhé nafúknutie prebehlo bez problémov. Na bočnej strane batohu je v mieste systému sieťované okienko, ktorým je vidieť semafor, indikujúci stav nabitia systému (Zelená/Oranžová/Červená).

ZÁKLADNA AVABAG LiTRIC TOUR 28 S, ktorá obsahuje chrbtový prvok a airbagový systém, má špeciálne navrhnutý skrátený chrbtový systém pre menšie osoby. A všestranná, ľahká TOUR BASE sedí pohodlne vďaka chrbtovému systému FULL CONTACT LIGHT.

Batoh ďalej ponúka nízku hmotnosť,možnosť pripojenia lyží, snowboardu, palíc, cepínov, prilby, lana, aj karabíny a tiež koncept zips-on na chrbtovom systéme pre jednoduché pripnutie zipsom vaky rôzneho objemu a získať tak viacero možností batohov s jedným systémom. Pre Touring (40, 30 a 36S, 28S) a pre Freeride (28, 18 a 26S, 16S).

AVABAG ZIP ON - SYSTÉM 1 LiTRIC - 2 chrbtové systémy TOUR BASES a FREERIDE BASES (vždy v 2 dĺžkach chrbta). Na každý systém je možné pripnúť zipsom 4 rôzne vaky. Používajte batoh na viacdenné túry, napr. TOUR 40 a na freeride choď s batohom Freerider 18. Na TOUR chrbtový systém môžeš pripnúť batoh s FREERIDE systémom a naopak. Za podmienky dodržania jeho dĺžky (Napr. vak TOUR 28 S ZIP sa dá pripnúť len na skrátený chrbtový systém “S”, napr. z batohu AVABAG LITRIC FREERIDE 16 S).

TOUR SPECIALIST
Avabag Litric Tour 30 - 4 farby + 2 farby vakov ZIP-ON
Avabag Litric Tour 28 S - 3 farby + 2 farby vakov ZIP-ON
Avabag Litric Tour 40 - 2 farby + 2 farby vakov ZIP-ON
Avabag Litric Tour 36S - 2 farby + 2 farby vakov ZIP-ON

FREERIDER
Avabag Litric Freeride 18 - 1 farba + 1 farba vakov ZIP-ON
Avabag Litric Freeride 16 S - 1 farba + 1 farba vakov ZIP-ON
Avabag Litric Freeride 28 - 3 farby + 2 farby vakov ZIP-ON
Avabag Litric Freeride 26 S - 2 farby +  2 farby vakov ZIP-ON

Vlastnosti:
- obsah: 28 l
- dĺžka chrbta: 36-44cm
- záchranný systém LiTRIC
- bezstarostné cestovanie lietadlom
- funkčný v silnom mraze, až do -30°C
- chrbtový systém s 3D lisovanou pamäťovou penou
- možnosť uchytenia lyží, snowboardu, palíc aj lana
- váha nákladu rovnomerne rozložená na celý chrbát
- uchytenie lanového vybavenia
- vnútorné vrecko s pútkom na kľúče
- záruka 5 rokov
- bez obsahu PFC

Vlastnosti LiTRICu:
- 150 litrový airbag
- airbag je z pevného, dvojvrstvového materiálu, napriek tomu je veľmi ľahký a dobre zbaliteľný
- výkonný ventilátor , ktoré vháňa okolitý vzduch do airbagu.
- difúzorom sa privádza vzduch do 150 litrového airbagu počas 4 sekúnd
- ľahké vypúšťanie a zbalenie vyfúknutého airbagu
- energiu ventilátora dodáva 9 superkapacitorov
- najmodernejšie riešenie energetického manažmentu systému
- možnosť viacnásobnej aktivácie airbagu na jedno nabitie
- po 25 minútach je systém pripravený na ďalšiu aktiváciu
- kompaktné riešenie systému , ktorý nezaberá v batohu veľa miesta
- uzavretý systém - nie je potrebné nič prikupovať, ani strážiť , stačí mať systém nabitý energiou zo siete
- užívateľsky jednoduchý batoh – tlačidlo ON/OFF, aktivačné madlo a port USB-C
- veľmi ľahký systém,najľahší medzi ventilátorovými technológiami

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.