ASOLO

Značka Asolo je dobre známa svojou špecializáciou na outdoorovú obuv, predovšetkým na turistické a horolezecké topánky, ako aj iné typy topánok určených pre outdoorové aktivity.
Spoločnosť bola založená v Taliansku v roku 1975 a zameriava sa na výrobu vysoko výkonných topánok, ktoré kombinujú inováciu, kvalitné materiály a pokročilú technológiu.
Produkty sú obľúbené medzi turistami, horolezcami a milovníkmi outdoorových aktivít pre svoju odolnosť, pohodlie a spoľahlivosť v rôznych terénoch a poveternostných podmienkach.
Asolo ako prvé predstavilo svetu ľahké topánky z kombinácie kože a materiálu Cordura.
O pár rokov neskôr, v roku 1980, sa potom v týchto talianskych topánkach – opäť v ako prvých na svete – objavila nepremokavá membrána GORE-TEX®.
Asolo tak urobilo dva výrazné kroky na ceste smerujúcej k súčasnej podobe outdoorovej obuvi.
Súrodenci Anna, Marco a Luca Zanatta sú dodnes jedinými vlastníkmi firmy, na ktorej chode sa podieľa hneď niekoľko ich potomkov.
Skrátka rodinný podnik.

Od rodiny obuvníkov
Poctivý obuvník ti vyrobí  topánky, ktoré vydržia. Topánky, ktoré nepovolia vo švíkoch uprostred dvojtýždňového pochodu.
Poctivý obuvník tvoje topánky dokonca po rokoch nosenia opraví a pripraví ich na ďalšie roky dobrodružstva.
A takí obuvníci naozaj sú - v talianskej rodine Zanatta.

V mestečku Nervesa della Battaglia na severe Talianska sa už štvrtá generácia rodiny Zanatta sústredí na to, čo vie najlepšie - vyrába topánky pre život v prírode.

Horolezecké – Via ferraty, ľadové steny a himalájske fujavice. Všase sa môžeš spoľahnúť.
Trekingové – Ťažký batoh, kozie chodníky a od rána do večera na nohách – v pevných pohorkách.
Turistické – Alpy alebo Tatry? A Milešovka je predsa tiež hora. Hlavne, že máš pohodlie.
Mestské – Ušľachtilá koža, pod ňou membrána a dohromady paráda. Obuj sa do civilizácie.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.