Úvod » Drobnosti » Káva Grower´s Cup Honduras


        

Káva Grower´s Cup Honduras

Káva Grower´s Cup Honduras

novinka

skladom

 

Číslo produktu: 88885
naša cena bez DPH: 2,00 EUR
naša cena s DPH (20 %):
2,40 EUR

E-shop geosport.sk Vám prináša lahodnú čerstvú BIO kávú výnimočnej kvality - kdekoľvek a kedykoľvek!

Pôvod: Honduras, Cocofcal

COCAFCAL sa nachádza v západnej Hondurase okrajovej zóne národného parku Celaque. Družstvo funguje v 12 obciach v oblastiach San Pedro, Copan a Corquin.Každá jednotlivá káva je pražená v našej mikro pražiarni podľa princípov pomalého praženia. Aktívne sa snažíme upozorniť na jedinečné vlastnosti každého druhu kávy. COCAFCAL bola založená v roku 1999 55 členov. V súčasnej dobe projekty družstvá zamestnávajú približne 2500 ľudí. Všetci aktívni členovia sa venujú pestovaniu konvenčne udržateľné, organické a fairtrade kávy. Káva má ľahké, živé a ovocné nuansy, ktoré sú v dokonalej rovnováhe s príjemnou dochuťou sladkej čokolády.

Káva: 100% Arabica káva z Hondurasu, Organická a Fairtrade certifikovaná. FLO ID 19080
Spracovanie: Praná káva
Región: Honduras, Aldea Capucas, Národný park Celaque
Farma, mesto: Družstvo í COCAFCAL
Nadmorská výška: 1200-1500 m

 

Materiál : papier 

Ako to funguje?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coffeebrewer - ako to funguje?
- Coffeebrewer je vlastne určitá varianta francúzskej kanvičky (správne nazývané French Press) na jedno použitie. sáčok obsahuje filter s  čerstvo zomletú vybranú kávu. K príprave chutnej kávy stačí urobiť nasledovné: otvorte vrecko, dovnútra nalejte 0.3 L vriacu vodu a nechajte 4 minút spariť.

Môžete naliať hotový kávu priamo z vreca a nepotrebujú žiadne filtre aleboplechovky

    

Otvorte, zalejte a podávajte

Ideálny kontakt medzi vriacou vodou a kávou.

Coffeebrewer je v podstate niečo medzi prekvapkávačom a kávovú kanvičkou zvanou French Press. Tvar a prevedenie sáčku umožňujú ideálny priebeh extrakcie, pretože vďaka objemu vrecka sa horúca voda dobre zmieša s mletou kávou a vylúhuje z nej aróma. Filter je vyrobený tak, aby sa zachovali všetky prírodné esenciálne oleje a chute kávy, a preto je chuť kávy bohatšia.

Filter účinne oddelí usadeninu od sparenej kávy. Naliatím prvého 1 ½ šálky zastavíte proces sparovania. To znamená, že káva časom nezhorkne, ako sa to deje v kávovej kanvičke French Press.

Najjemnejšie vybrané kávy na svete, pražené v našej vlastnej malej pražiarni

  • Cup of Excellence " káva prestížnej kvality

  • Finest výnimočne vysoká kvalita

  • Naša káva sa vyberá z najkvalitnejších kávových zŕn na svete

Náš barista (odborník na prípravu kávy) starostlivo vybral exkluzívny sortiment tých najkvalitnejších káv z celého sveta a pripravil z nich skutočne neodolateľnú ponuku s prenikavou chuťou. Kávu pre nás pestujú známe kvalitné farmy alebo pestovateľská družstvá a každá z našich káv pochádza vždy len z jedného miesta. Vďaka tomu má každý druh kávy úplne jedinečnú chuť a arómu. Všetky druhy našich káv sa pražia pomaly v malých dávkach v našej vlastnej malej pražiareň. 

 

 

Čo si myslíte o pití vína neurčitého pôvodu, bez mena, zmiešaného z najrôznejších hrozna z celého sveta, z Francúzska, Talianska, Španielska, Čile, Austrálie ...?! PRESNE TAK. A prečo by to s kávou malo byť inak?
Všetky naše kávy pochádza zo slávnych fariem a kvalitných pestovateľských družstiev a my ich nikdy nemiešame. Veľmi si ceníme toho, že vieme, čím sa vyznačuje miesto, odkiaľ káva pochádza, a kto všetko sa zaslúžil o to, že je tak chutná a jej pitie je skutočným zážitkom. To najmenšie, čo môžeme urobiť, aby sme vyjadrili úctu tvrdej práci pestovateľov, je uviesť pôvod kávových zŕn.
Navyše kupujeme iba tú najlepšiu kávu triedy Specialty, za ceny, ktoré ďaleko prevyšujú minimálne ceny zodpovedajúce princípom spravodlivého obchodu (Fairtrade).

Chvíľky s šálkou Grower 's Cup
Káva je zdrojom energie, ktorá nás ženie dopredu, živí našu tvorivosť a udržiava nás bdelých. Stala sa každodenným impulzom aktívnych ľudí, ktorí stále niečo robia. Umožňuje im plynulo a dynamicky komunikovať a zachovať si neustále otvorenú myseľ. Kedykoľvek sa stretneme, či už ako priatelia a kolegovia v práci, káva hrá kľúčovú úlohu. Kým "bežná" káva spravidla chutí horko, je temne čierna a vlastne nijako zvlášť dobrá, sáčok Grower 's Cup ponúka jemný, lahodný nápoj príjemnej chuti. Chvíľka s šálkou Grower 's Cup bude vždy zvláštnym, príjemným zážitkom.

MTZkZ